Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuTechnika Recykling inwestuje w Kędzierzynie-Koźlu

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Piotr Regeńczuk | 2018-01-22 11:02:44
technika recykling zakupiła teren inwestycyjny w kędzierzynie - koźlu. budowa zakładu ruszy niebawem.

Technika Recykling zakupiła teren inwestycyjny w Kędzierzynie - Koźlu. Budowa zakładu ruszy niebawem.

 

Firma Technika Recykling z Gliwic kupiła od Kędzierzyńsko-Kozielskiego Parku Przemysłowego Sp. z o.o. prawie jeden hektar gruntu objetego Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną. Na działce ma powstać zakład zajmujący recyklingiem czarnej masy z baterii cynkowo-węglowych i alkalicznych. Technologia została opracowana przez naukowców z gliwickiego Instytutu Metali Nieżelaznych. Orientacyjna wielkość inwestycji to 11 mln złotych, a zatrudnienie około 20 osób. Uruchomienie produkcji planowane jest na trzeci kwartał 2019 roku.

PTH Technika sp. z o.o. zajmowała się wcześnie działalnością handlową, wydawniczą oraz tworzeniem i wdrażaniem oprogramowania dla urzędów stanu cywilnego w całym kraju. W późniejszym okresie obszar działalności powiększył się o przetwarzanie i recykling zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Z dniem 1 lipca 2009 r. została wydzielona zorganizowana część przedsiębiorstwa zajmująca się wyłącznie działalnością informatyczną, która pod firmą Technika IT S.A. prowadzi samodzielną działalność gospodarczą. W roku 2014 PTH Technika sp. z o.o. otrzymała dotację z PARP w ramach Dużego Bonu na opracowanie nowej technologii recyklingu. W lutym 2016 r. została założona nowa spółka Technika Recykling sp. z o.o. do realizacji projektu technologicznego, która rok później uzyskała wsparcie finansowe z Banku Gospodarstwa Krajowego na realizację inwestycji.

Jest to drugi podmiot który zakupił działkę w obszarze Pola Południowego, pierwszą firmą była Energoash.

 


 
Pliki do pobrania

Technika-recyklingsp.zoo-300x74
image | 23.85 KB
Pobierz
pole podzial-01
image | 551.96 KB
Pobierz