Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuMega Nysa sprzedana dla Benalu

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Piotr Regeńczuk | 2017-11-29 13:53:20
inwestycje, nysa, francja, biz

Francuska firma kosztem niemal 81 milionów złotych dokonała zakupu 100 procent udziałów w nyskiej spółce Mega

Francuska firma kosztem niemal 81 milionów złotych dokonała zakupu 100 procent udziałów w nyskiej spółce Mega. Zakład ma powierzchnię ponad 14 hektarów, a powierzchnia hal to ponad 66 tysięcy metrów kwadratowych. Firma zamierza zainwestować w Polsce ponad 9 milionów złotych w usprawnienie produkcji, rozszerzenie asortymentu produktów i ponad dwukrotnie zwiększenie liczby produkowanych pojazdów. Utrzymana zostania nazwa Mega. Głównym produktem jest są naczepy i przyczep do samochodów ciężarowych oraz osi jezdnych do naczep i przyczep. Wydział konstrukcji stalowych wykonuje m.in. elementy dźwigów dla przemysłu okrętowego.
 
Benalu wniesie do Mega pięćdziesięcioletnie doświadczenie w organizacji produkcji pojazdów, udostępni najnowsze technologie i rozwiązania produkcyjne. Efekty przejęcia mają być zauważalne już w przyszłym roku. Grupa Benalu składa się z firm Benalu i Bennes Marrel. Posiada zakłady produkcyjne w Liévin i Andrézieux-Bouthéon, gdzie zatrudnia ok. 500 osób. Jest jednym z europejskich liderów w produkcji naczep i przyczep oraz zabudów pojazdów. Jej roczne obroty sięgają 120 mln euro. Prezes Benalu Renaud Sueur uważa, że nabycie nyskiej spółki przyczyni się do rozwoju grupy na rynkach Europy środkowej i wschodniej.